Hvad siger du, hvis vi siger, at du kan få kontor i en af Carlsberg Byens mest prominente bygninger?
Den er god nok. Jacobsen Hus er et af bykvarterets eksklusive byggerier, der huser en blanding af 13 boliger og 4 erhvervslejemål. Indvendigt er der kræset for detaljerne, og udenfor får du, dine medarbejdere, kunder og gæster også en helt særlig oplevelse. Er vejret godt, kan I tage et pusterum i naturskønne Søndermarken eller gå 50 meter ned af gaden, hvor den danske bryggerihistorie kan nydes i fulde drag. Her står de ikoniske elefanter nemlig.
SPÆNDENDE LEJEMÅL MED SUPER BELIGGENHED OG HISTORIE
Lejemålet rummer 278 m2 og ligger i stueetagen af den smukke bygning, som er tegnet af Henning Larsen Architects.
Her får din virksomhed masser af eksponering med lokaler i stueplan, og bygningen er tilmed opført med miljørigtige, genanvendte mursten fra den historiske bygning, der tidligere stod på grunden. Det giver en helt særlig sjæl og fortælling til bygningen.
Vi har helt bogstaveligt bygget det gamle Carlsberg ind i det nye Jacobsen Hus.Arkitekt Mai Svanholt, Henning Larsen Architects